Mozaika

Něco málo o mozaice

Mozaika je původně technika starověkého orientu a antiky, kdy se jako kamenná používala k výzdobě podlah a později i dalších architektonických prvků.

Z pozdější doby jsou nejproslulejší asi Gaudího mozaiková díla.

 

V současnosti většina z nás zná mozaiku spíše jako druh obkladu do koupelen, kuchyní apod.
Dnešní umělecké mozaikářství má však díky možnostem použití široké škály materiálů ještě rozsáhlejší rozměr.

 

Jak to mám já

Zaměřuji se na mozaiky z plochého barevného skla, které mě jako materiál baví nejvíc. Hlavně pro širokou škálu barev, jejich bezkonkurenční jas, možnosti využití průsvitnosti či neprůhlednosti zejména u vitrážové mozaiky a také speciálních efektů dichroických a iridizovaných skel.

 

Používám i další materiály jako je keramika, porcelán, přírodní kameny, nalezené předměty apod. Velmi ráda kombinuji fusingové prvky (komponenty ze spékaného skla) vkládáním do skleněné mozaiky, která tím získává další rozměr a speciální akcent.

 

Můžete se dozvědět více

Pokud se chcete o druzích skla a tvorbě mozaiky dozvědět více nebo byste si chtěli tvorbu mozaiky vlastnoručně vyzkoušet, mám pro vás nabídku kurzů a workshopů, na kterých se můžeme setkat osobně a vše vás krok po krůčku naučím.

Ještě než se přihlásíte, doporučuji stáhnout si eBook zdarma. Dozvíte se v něm o základech řezání a přípravy skla, a to jak pro mozaiku, tak i pro jiné techniky tvorby ze skla. Budete tak mít skvělý náskok pro rychlý a úspěšný začátek.

 

Zakázková práce

Pro ty z vás, kteří si netroufáte na vlastní tvorbu ze skla nebo to zkrátka jen není váš šálek čaje, mohu nabídnout vytvoření mozaiky na zakázku – přesně na míru vašemu prostoru, umístění, představě o konkrétním předmětu.

Detailní informace získáte tady.