Mozaika

Mozaika je původně technika starověkého orientu a antiky, kdy se jako kamenná používala k výzdobě podlah a později i dalších architektonických prvků.

Z pozdější doby jsou nejproslulejší asi Gaudího mozaiková díla.

           

V současnosti zná většina z nás mozaiku spíše jako druh obkladu do koupelen, kuchyní apod.
Dnešní umělecké mozaikářství má však díky možnostem použití široké škály materiálů ještě rozsáhlejší rozměr.

Osobně se zaměřuji na mozaiky z plochého barevného skla, které mě jako materiál baví nejvíc. Hlavně pro širokou škálu barev, jejich bezkonkurenční jas, možnosti využití průsvitnosti či neprůhlednosti zejména u vitrážové mozaiky a také speciálních efektů dichroických a iridizovaných skel.

 

Používám i další materiály jako je keramika, porcelán, přírodní kameny, nalezené předměty apod. Velmi ráda kombinuji fusingové prvky (komponenty ze spékaného skla) vkládáním do skleněné mozaiky, která tím získává další rozměr a speciální akcent.

Můžete se dozvědět více

Pokud se chcete o druzích skla a tvorbě mozaiky dozvědět více nebo byste si chtěli tvorbu mozaiky vlastnoručně vyzkoušet, mám pro vás nabídku kurzů a workshopů, na kterých se můžeme setkat osobně a vše vás krok po krůčku naučím.

Ještě než se přihlásíte (nebo hned potom), doporučuji stáhnout si eBook zdarma. Dozvíte se v něm o základech řezání a další přípravy skla, a to jak pro mozaiku, tak i pro jiné techniky tvorby ze skla. Budete tak mít skvělý náskok pro rychlý a úspěšný začátek.

Upozornění: všechny kurzy Studia MIMOOSA jsou aktuálně pozastaveny!

 

Zakázková práce

Pro ty z vás, kteří si netroufáte na vlastní tvorbu ze skla nebo to zkrátka jen není váš šálek čaje, mohu nabídnout vytvoření mozaiky na zakázku – přesně na míru vašemu prostoru, umístění, představě o konkrétním předmětu.

Detailní informace získáte tady