Co to? … do skla foto?

Co to? … do skla foto?

Víte, co je to „fotofusing“ ?

Zní to možná trochu zvláštně nebo snad i moc odborně, ale žádná velká věda v tom není. Tento termín jsem si vlastně vymyslela sama, abych dokázala jednoduše nazvat technologii přenášení fotografií na fusingové sklo.

O technologii fusingu si můžete přečíst na této stránce , je tam vysvětleno, jak spékání skla probíhá. No a „fotofusing“ je vlastně technika vypálení obrázku z fotografie přímo do skla spékaného výrobku.

Není to klasické nanášení barevné fotky, jaké vám udělají na hrneček v některých kopírovacích studiích.

Jedná se o technologii, která funguje s použitím černobílých fotografií, a přenos obrázku probíhá jinak. Odstíny šedé se procesem výpalu mění na rezavě hnědé a ve výsledku tak vytváří krásný starobylý tzv. vintage efekt.

Photo 25-03-2020, 11 54 22

A jak to vznikne?

Fotografie v digitální podobě pro tento účel upravím a vytisknu na speciální přenosové medium podobné obtiskovému papíru. To se aplikuje na připravený fusingový výrobek a vypálí v peci. Tiskové barvivo se tím doslova vpálí do skla a zanechá v něm železitou stopu – proto ta výsledná barva.

No a je to. Fotky nevyblednou ani se nesmyjí, (i když myčku bych přece jen nedoporučila), jsou vpečeny do povrchu skla.

Dokonalý dárek

Vzpomínky a životní okamžiky jsou dokonale uchovány. A nemusí jen ležet v šuplíku, albu nebo v počítači a na světlo se dostat jen příležitostně. Mohou dělat radost každý den.

 

Konečná podoba výrobku záleží na přání. 

Mohou to být například podtácky pro každodenní použití v interiéru i exteriéru, ale fantazii se meze nekladou. Vyrobit lze obrázky, tácy, svícny, vázičky, hodiny a jiné…

Výhodou je, že fotografii lze před vytištěním doplnit také o jakýkoli text, dekor nebo jiný grafický prvek.

Určitě potěší každého jako krásný a vkusný dárek.

Chcete to zkusit?

Už vás napadá, kterou fotografii byste rádi měli zvěčněnou nebo byste ji chtěli pro radost někomu věnovat? Napište mi do komentářů tady pod článkem, na mail glassmimoosa@gmail.com nebo na facebookovou stránku a já pro vás na zakázku vytvořím, co si budete přát.

A jestli si to chcete dokonce zkusit vyrobit sami, i to je možné.

Zapište na kurz nebo workshop fusingu. Naučím vás vše, co k fotofusingu potřebujete. Můžete to zkusit i s mozaikovým kurzem, fotofusingové prvky se totiž dají vkládat coby komponenty také do mozaiky a vzniknout tak mohou opravdu originální díla.

Přeji spoustu krásných nápadů a příjemné tvoření.

Vaše MIMOOSA

2 Odpovědi

 1. Naděžda Pompová napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,je možné vytisknout foto na sklo ,abych to mohla nalepit na hrob?
  Ceník?
  Děkují

  • Mimoosa napsal:

   Dobrý den,
   děkuji Vám za dotaz. Ano, takto je možné vyrobit památeční plaketu pro instalaci na hrob. Detaily Vám pošlu e-mailem. Hezký den, MIMOOSA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *